Kursy dla redaktorów – jak wybrać najlepszy?
Dzisiejszy rynek jest przesycony szkoleniami na każdy temat. Nie brakuje także kursów dla redaktorów językowych. Czy jednak oznacza to, że jest w czym wybierać? Niekoniecznie. Przeczytaj, jak znaleźć najlepszy kurs dla redaktora i na co zwrócić uwagę, by zainwestowane środki zwróciły się w formie rzetelnej wiedzy.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jak wybrać najlepszy kurs dla redaktorów językowych;
- kim powinna być osoba prowadząca kurs dla redaktorów językowych;
- jak szukać opinii o kursie dla redaktorów językowych;
- jak sprawdzić kurs jeszcze przed dokonaniem zakupu;
- ile powinien trwać kurs dla reaktorów językowych;
- jakie powinny być metody nauczania na kursie dla redaktorów;
- dlaczego certyfikat ukończenia kursu dla redaktorów jest ważny;
- ile kosztuje dobry kurs dla redaktorów językowych.
Osoba prowadząca kurs – to podstawa
Pamiętasz ze szkoły lekcje, które prowadzili nauczyciele z pasją? Aż chciało się uczyć! Z kolei nawet najciekawsze przedmioty mogły zostać skutecznie obrzydzone przez belfrów bez pomysłu na nauczanie. W tym temacie nic się nie zmieniło.
Wykładowca prowadzący kursy dla redaktorów powinien odznaczać się imponującą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w branży wydawniczej – ale nie tylko. Liczy się także umiejętność przekazywania wiedzy w sposób atrakcyjny i trafiający do słuchaczy. Nie każdy ma to „w pakiecie”.
Redaktor Tomasz Karpowicz, który prowadzi kurs „Polszczyzna wzorcowa w praktyce redaktora”, nie ma sobie równych na rynku. To jeden z czołowych polskich językoznawców oraz redaktor i korektor z 30-letnim stażem. Współpracuje z wieloma wydawnictwami.
Od ponad trzech dekad prowadzi szkolenia i warsztaty dla redaktorów. Jako wykładowca wychował pokolenia redaktorów i korektorów, których zaraził swoją pasją. Jest również autorem podręcznika do kultury języka polskiego, poradnika dla redaktorów i słowników ortograficznych. Występuje też w programach radiowych poświęconym współczesnej polszczyźnie.
Opinie uczestników kursu dla redaktorów
Skoro coś zadziałało u innych, jest duże prawdopodobieństwo, że zadziała również u Ciebie, prawda? Sprawdź więc opinie o kursie dla redaktorów lub o samym prowadzącym. Postaraj się o informacje z różnych źródeł, zweryfikuj je. Najlepiej, jeśli nie są to anonimowe opinie z otchłani internetu – w sieci można napisać wszystko.
Najlepszy z najlepszych! Rozważań o języku – w wydaniu dr. Karpowicza – można słuchać jak wartkiej opowieści ze zwrotami akcji! 🙂
Wioleta Żyłowska (redaktorka/korektorka)
Dr Tomasz Karpowicz to moje najlepsze odkrycie w drodze do samodzielnego redagowania tekstów. Jego wykłady lepiej niż niejeden kurs odpowiedziały na moje pytania, rozwiały wątpliwości i dostarczyły ogromnej dawki wiedzy. Zagadnienia językowe omawia dokładnie, a do uczestników spotkań odnosi się z kulturą i cierpliwością. Zdecydowanie polecam!
Kinga Rutkowska
Gorąco polecam zajęcia z dr. Tomaszem Karpowiczem. Wykładowca kompetentny, rzeczowy i przy tym bardzo cierpliwy!
Barbara Jamska
To tylko wybrane zweryfikowane opinie na temat dr. Tomasza Karpowicza, prowadzącego kurs „Polszczyzna wzorcowa w praktyce redaktora”. Właśnie takich rekomendacji szukaj. Zwiększą one prawdopodobieństwo wyboru najlepszego kursu dla redaktorów.
Próbki kursu dla redaktorów – czyli nie kupuj kota w worku
Jeśli firma umożliwia sprawdzenie, jeszcze przed zapisem, w jaki sposób przekazuje wiedzę, skorzystaj z tego! Wtedy będziesz w stanie ocenić, czy dana forma Ci odpowiada. Nie każdy – nawet najlepszy wykładowca – musi pasować wszystkim. Forma nauki powinna być dopasowana do Ciebie.
W jaki sposób to sprawdzić? Poproś o przykładowe materiały szkoleniowe, fragmenty nagrań wykładów, próbki ćwiczeń itp. Jeśli zweryfikujesz to wcześniej, nie zawiedziesz się.
W Akademii Redaktora możesz obejrzeć fragmenty kursów. Całą pierwszą lekcję kursu online „Polszczyzna wzorcowa w praktyce redaktora” znajdziesz TUTAJ >>
Czas trwania kursu dla redaktorów – wiedza wymaga czasu
Redagowania tekstów nie nauczysz się podczas dwudniowego szkolenia. Ba! Nie nauczysz się tego nawet na tygodniowym kursie. Ile więc powinien trwać dobry kurs dla redaktorów? Trzy miesiące to optymalny czas, by zdobyć solidne podstawy, na których zbudujesz swój redaktorski warsztat.
Tyle trwa kurs online „Polszczyzna wzorcowa w praktyce redaktora”. Czy to wystarczy? Na start – zdecydowanie. To trzy miesiące intensywnej nauki pod okiem jednego z najlepszych ekspertów w branży wydawniczej – dr. Tomasza Karpowicza. Po tym czasie zdobędziesz wiedzę i umiejętności oraz motywację do kontynuowania rozwoju. Będą one wymagały dalszego szlifowania w praktyce – w końcu redaktor uczy się przez całe życie.
Formy nauki – praktyka czyni mistrza
Upewnij się co do formy prowadzenia kursu. Teoretyczna wiedza w zawodzie redaktora jest ważna, jednak nic nie zastąpi solidnej dawki praktyki. Dobry kurs dla redaktorów powinien obejmować jak najwięcej zajęć warsztatowych, podczas których kursanci – pod okiem specjalistów – będą pracować nad różnymi rodzajami tekstów. Tak przekazywana wiedza procentuje w praktyce.
Kurs online „Polszczyzna wzorcowa w praktyce redaktora” składa się z dwóch części. Pierwsza, teoretyczno-praktyczna, obejmuje 10 ok. 1,5-godz. nagrań wykładów dr. Tomasza Karpowicza. Dla osób, które preferują materiały pisane, przygotowaliśmy komplet materiałów stworzonych na podstawie wypowiedzi prowadzącego.
Wiedza teoretyczna musi się „ułożyć” – wtedy pojawiają się pytania, jak zastosować ją w praktyce. Dlatego po wysłuchaniu części wykładowej możesz utrwalić wiedzę podczas rozwiązywania ćwiczeń przygotowanych przez wykładowcę. Kolejnym etapem są warsztaty redaktorskie pod okiem dr. Tomasza Karpowicza, podczas których przećwiczysz zdobytą wiedzę i zadasz nurtujące Cię pytania. Część praktyczna obejmuje 10 spotkań online.
Certyfikat ukończenia kursu – NIEzbędne formalności
Formalności i papierologia nie bardzo Cię interesują? To błąd! Zweryfikuj, czy po ukończeniu kursu dla redaktorów otrzymasz certyfikat. To bardzo ważne, nawet jeśli planujesz zostać redaktorem freelancerem i w tym momencie nie jest Ci on do niczego potrzebny. Nigdy jednak nie wiesz, kiedy może okazać się przydatny.
Natomiast jeśli myślisz o pracy w wydawnictwie, taki dokument może mieć duże znaczenie. Najlepiej, jeśli potwierdza on faktycznie nabyte umiejętności i wiedzę, np. na podstawie egzaminu końcowego.
W Akademii Redaktora po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu otrzymujesz certyfikat. To nie wszystko. Choć, jak wspomnieliśmy, formalności i dokumenty są ważne, jeszcze bardziej liczy się Twoja wiedza. Dlatego po egzaminie zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego omówimy zadania egzaminacyjne i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
Cena – ile kosztuje dobry kurs dla redaktorów
Cena nie gra roli? Bzdura. Koszty mają znaczenie. Jednak nie tak, jak możesz się tego spodziewać.
Zachęcamy do spojrzenia na cenę kursu jak na inwestycję. Jeśli zweryfikowałeś wszystkie elementy, o których wspomnieliśmy powyżej, prawdopodobnie wybrałeś bardzo dobry kurs dla redaktorów. Czy zatem powinien być on tani? Nie! Jeśli taki jest, niech w Twojej głowie zapali się czerwona lampka.
To nie wysoka cena, a zbyt niski koszt kursu dla redaktorów powinien odstraszać. W ślad za nim nie może przecież iść odpowiednia jakość. Co ważne, koniecznie prześledź ofertę pod kątem ukrytych kosztów. Musisz wiedzieć, ile i za co płacisz.
Nawet jeśli cena jest według Ciebie wysoka, potraktuj ten wydatek jak inwestycję w swoją przyszłość. Kurs online „Polszczyzna wzorcowa w praktyce redaktora” możesz na przykład kupić w wygodnych ratach 0%.
Najlepszy kurs dla redaktorów – czyli jaki?
Jaki powinien być dobry kurs dla redaktorów? Nowoczesny, praktyczny i prowadzony na najwyższym poziomie. Powinien kształcić redaktorów przyszłości. Taki właśnie jest kurs online „Polszczyzna wzorcowa w praktyce redaktora”, który startuje już 8 stycznia 2024 roku w Akademii Redaktora.
Szczegółowy program merytoryczny, informacje organizacyjne oraz możliwość zapisu znajdziesz na stronie KURSU >>
Nie czekaj, dołącz do redaktorów przyszłości już teraz!